CIODET

História rodu Bortolomiol sa začala skloňovať v 18. storočí, keď sa Bartolomeo Bortolomiol usadil v malebnom Valdobbiadene. Na začiatku sa venoval kovaniu klincov, no rýchlo si uvedomil, že tento kúzelný kúsok sveta je dokonalý na pestovanie viniča a výrobu nádherného vína. Jeho pôvod mu pridal prezývku "Ciodet," čo je benátsky spôsob označovania rodiny, ktorý spája dedičstvo a povolanie. Ciodetovci sú spojení s neúnavnou prácou, oddanosťou svojmu remeslu a vášňou pre všetko, čo je pekne vyrobené.

Rodina nikdy neopustila svoju poľnohospodársku činnosť, ale postupne ju rozširovala. Z hrozna vyrábajú víno, ktoré je uznávané pre svoju vysokú kvalitu. Medzi dvoma vojnami sa Guglielmo Bortolomiol, známy ako "Gelmo," stal významnou postavou Valdobbiadene. S jeho schopnosťou vyrovnávať konflikty a nájsť dohody pomáhal vytvárať pokoj v oblasti. Pestoval hrozno a predával svoje víno predovšetkým miestnym.

Rok 1949 zaznamenáva ďalší významný krok, keď Labano, druhý syn Guglielma, spolu so svojimi bratmi začal produkovať šumivé víno. Toto víno sa rýchlo stalo uznávaným v Taliansku i za jeho hranicami. V roku 1976 Labano založil vlastnú produkciu pod názvom Ciodet.

Dnes je vinárstvo Ciodet Spumanti vedené Enricom, synom Labana. Aj naďalej dodržiavajú tradície, no neboja sa inovovať. Ich portfólio zahŕňa sedem výnimočných produktov, ktoré odzrkadľujú charakter Valdobbiadene. Ich vína presahujú národné hranice a zaznamenali úspech na celosvetových trhoch. Ciodet Spumanti sa stalo synonymom dynamického vinárstva, ktoré svojou kvalitou definovalo nový štandard.

  

Všetky vína DOCG, ktoré vyrába spoločnosť Ciodet, sú fľašované v oficiálnej fľaši Valdobbiadene DOCG. Táto špeciálna fľaša má vysoký krk s charakteristickým podlhovastým písmenom "V" na etikete, ktoré sa stalo symbolom tohto územia, pričom nad ním je názov "Valdobbiadene" zdôraznený kurzívou.

Táto jedinečná fľaša bola navrhnutá a vyrobená Confraternita di Valdobbiadene, združením založeným v roku 1946 v San Pietro di Barbozza. Toto združenie, inšpirované francúzskymi bratstvami, vzniklo v období po vojne, aby podporovalo miestnych vinohradníkov a pomohlo im udržať vinohradníctvo na kopcoch.

Confraternita di Valdobbiadene sa stala kľúčovým hráčom v rozvoji Prosecca a symbolom kvality a autenticity pri výrobe Valdobbiadene Prosecco. Toto združenie má morálnu autoritu a každý rok udeľuje miestnym výrobcov priemyselným odvetviam, ktoré používajú aspoň 51 % Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, povolenie na použitie tejto špeciálnej fľaše.

Tento obal nie je len estetickým prvkom, ale aj zárukou pôvodu produktu, ktorý sa môže hrdiť teritoriálnym zázemím.

Ponuka CIODET