COL DEL BALT

Vinárstvo COL DEL BALT vytvoril v roku 1950 v srdci úrodného územia Valdobbiadene DOCG ohromujúci vizionár Mansueto Sanzovo.

Sanzovo, vo svojom malom pozemku, prebudil sen, ktorý následne ožil a zaznamenal úspechy, stávajúc sa v regióne Conegliano Valdobbiadene Prosecco DOCG synonymom kvality a oddanosti.

Na začiatku deväťdesiatych rokov prevzal podnik jeho syn Graziano, ktorý ho povznesol technologicky, inovatívne investoval do lisovania a zrenia hrozna a posunul ho na vyššiu úroveň. V roku 2013 sa stala časťou rodinnej tradície aj jeho mladšími synmi, Carloom a Fabiom.Spojením minulosti a budúcnosti, zúročujúc odkaz otca a vášen pre vinohradníctvo, pokračujú v pestovaní viniča a vinifikácii Conegliano Valdobbiadene Prosecco DOCG.

Vinice COL DEL BALT, právom uznávané ako svetové dedičstvo, sa nachádzajú v srdci malebnej krajiny Prosecca, ktorú zdobia kopcovité panorámy, zelené pahorky a roztrúsené lesíky. V ich strede sa nachádzajú hrdé vinohrady Glera.Táto nezameniteľná krajina je výsledkom harmónie medzi človekom a prírodou. Storočia poľnohospodári formovali terén, aplikovali nové techniky pestovania viniča a vytvorili charakteristický šachovnicový vzor.

Terroir Prosecco DOCG sa rozprestiera v 15 obciach, zasadených do kopcovitého regiónu medzi Vittorio Veneto a Valdobbiadene. Pôda bohatá na minerály a beneficitne ovplyvnená mierne vlhkým podnebím, poskytuje ideálne podmienky na ručné pestovanie odrody Glera.

Avšak región ponúka omnoho viac než len lahodné víno. Miestne pochúťky, ako sopressa a červená čakanka z Trevisa, si tu užijú svojich obdivovateľov spolu so širokým výberom syrov. Krajina Prosecco Conegliano-Valdobbiadene neoslňuje len svojím vínkom a chuťovými zážitkami. Túto oblasť zdobia aj historické a umelecké pamiatky, vrátane stredovekých opevnení, zámkov, malých svetských kostolíkov, kláštorov a nádherne malovaných víl.

Nebeské Prosecco sa môže pochváliť aj blízkosťou mestských centier umenia a kultúry, ako je Possagno, klenotnica diel slávneho Canova. Naučné chodníky vedú pozdĺž rieky Piave, svedčiac o histórii Veľkej vojny a odhaľujú jedinečný charakter tohto územia.

 

Ponuka COL DE BALT