COLLINE GUIZZETTE

Spoločnosť COLLINE GUIZZETTE sa od svojich počiatkov v 19. storočí posúvala smerom k vinohradom v obci Valdobbiadene, najmä v oblasti Cartizze, kde krajina kedysi patrila grófom Onigo, Pola, Battaia. Berto, známy ako Zaccaria, túto pôdu obrábal s vášňou, spoliehajúc sa len na dva voly. V roku 1940 sa na tejto pôde začalo vyrábať víno Cartizze, uskladnené v drevených sudoch.

V 60. rokoch 20. storočia sa k Zaccariovi pripojil jeho zať Pierin, rozhodnutý rozšíriť podnikanie tým, že kúpi ďalšie vinice v oblasti Cartizze a neskôr v mestečku Valdobbiadene. V roku 1970 rozšíril vínne techniky, aby zabezpečil kvalitu produkcie. Jeho syn Roberto sa pridal do rodinného podniku v roku 1982, keď mal iba trinásť rokov. Aj on bol spojený s vášňou pre vinohradníctvo. V roku 2000 predstavil prvú fľašu prosecca z vinice a zvýšil produkciu tradičného vína "vin col fondo," ktoré položilo základy tohto vinohradníctva.

Rok za rokom pokračovali v nákupe nových viníc a po dvoch rozšíreniach vinohradníctva v rokoch 2012 a 2017 sa rozhodli postaviť v roku 2018 degustačný salón, ktorý ponúka pôsobivý výhľad na vinice Cartizze. V tejto jedinečnej miestnosti si môžete pochutnať na ich vínach v spoločnosti tejto hrdinskej rodiny.

 

Ponuka COLLINE GUIZZETTE