COL DEL LUPO

Celý príbeh začal v roku 1942, keď starý otec Aldo, vtedy ešte mladý muž, zdedil majestátny "Col del Lupo" - vrch pokrytý vinicami s ohromujúcim výhľadom na kopcovitý amfiteáter, kde sa slávi čaro Prosecca DOCG.

Aldo sa venoval celým svojím srdcom tomuto daru, nechávajúc vzácne dedičstvo svojim synovcom, ktorí teraz spravujú majetok so cťou a hlbokým pocitom zodpovednosti, spolu s horlivou vášňou pre vinice a zem.

V roku 2016 sa ku Col del Lupo Estate pridala vinica "La Tea" s obnovenými vinicami, nachádzajúcimi sa na strmých svahoch v dokonalej oblasti DOCG v Rolle. Vinice sa rozkladajú na pahorkoch a strmých svahoch, kde ručná práca, koše a nožnice prevyšujú moderné stroje a technológie. Kvalita tu dosahuje štandardy bezchybnosti a dokonalosti.

Vinári z COL DEL LUPO hlboko milujú túto krajinu a jej tradície, uznávajú krásu a kvalitu. Preto sa zaviazali udržiavať ju udržateľným a obnoviteľným spôsobom. Už od roku 2010 využívajú obnoviteľnú energiu zo svojho fotovoltaického systému a zabezpečujú 100% energie z obnoviteľných zdrojov.

Ich pôda sa nachádza na vrchole vysokých pahorkov medzi Valdobbiadene a Coneglianom, kde výborné vetranie, slnečné žiarenie a vynikajúce odvodnenie umožňujú ekologické hospodárstvo, eliminujúc potrebu chemických produktov. Od roku 2018 prešli na ekologické metódy vedenia vinohradov, pričom minimalizovali invazívne zásahy a podporujú prirodzenú obranyschopnosť viniča pomocou morských rias, zeolitu a ďalších prírodných produktov.

Sú hrdí na to, že sú vinármi FIVI - talianskej federácie nezávislých vinárov, ktorá zastupuje vinárov propagáciou kvality a autenticity talianskych vín. Vinári FIVI sú ochrancami svojho územia a dosahujú vynikajúce štandardy kvality.

Ich logo na etiketách - "Nezávislí vinári" - vyjadruje ich oddanosť tomuto združeniu a vášnivý vinár je znázornený so svojím košom hrozna, kde sa jeho víno stáva jeho korunou.

 

Ponuka COL DEL LUPO