FOLLADOR FRANCESCO

Vinárska rodina FOLLADOR FRANCESCO žije v pahorkoch Santo Stefano už štrnásť generácií. Vznik spoločnosti bol výsledkom vízie otca Francesca, ktorý sa začal podnikať v roku 1984. Podporovaný matkou Valériou Albanese vytvorili rodinu "Follalba" - rad osviežujúcich vín. Názov tohto radu, odvodený od priezvísk Follador a Albanese, zdôrazňuje výnimočný prínos v raste spoločnosti.

Logo Francesco Follador vinárstva je osolík, symbolizujúci rodinu. Toto pracovité a trpezlivé zviera, ktoré po stáročia pomáha v vinohradoch, je rovnako trvácnym a neústupným ako oni sami. Sú odhodlaní zostať verní svojim koreňom a neustupovať v pestovaní hrozna a vína tam, kde to je ľahké. Sú ako somári, rozhodnutí obrábať pôdu s extrémnymi sklonmi, a nepodľahnúť kompromisom, alebo móde len pre niekoľko eur navyše.
Sú somári, ktorí sa rozhodli zachovať históriu starých odrôd vinohradov, dávajúc tým vzácnym pôvodným viničom novú šancu, ktorú by inak nedostali. Sú somári, ktorí stavajú na jednoduchosti, čestnosti a transparentnosti. Sú somári a na to sú hrdí.

Nové generácie pridávajú nový dych do výroby ich vína. V roku 2012 sa Stefan, prvý zo štyroch detí Valérie a Francesca, pridal k Talianskej federácii nezávislých vinárov, združeniu propagujúcemu udržateľnú a racionálnu ekonomickú organizáciu vína a zároveň zabezpečujúcu, že víno bude úzko spojené s terénom. S novými nápadmi, produktmi a trochou inovácií sa starajú o svoj domov a svoje kopce. S hrdosťou sa môžu nazývať šťastnými strážcami svojho územia.

 

 

Ponuka FOLLADOR FRANCESCO