GEMIN

Hlboký a dojímavý príbeh tejto rodiny sa začal písať po skončení druhej svetovej vojny. Traja bratia Bortolomiolovci zvolili Valdobbiadene ako miesto na výrobu Prosecca a ich oddanosť tomuto nápoju sa prejavila, keď cestovali na bicykloch po regióne a prinášali vzorky svojho vína.

V auguste 1978 založil Gemin, ktorý bol medzi priateľmi známy ako Guglielmo, svoje vinárstvo s rovnakým menom a otvoril tak dvere pre začiatok príbehu šumivého vína, ktorý trvá až doteraz. V priebehu osemdesiatych a deväťdesiatych rokov sa Gemin stal významným producentom šumivých a fľaškových vín pre niektoré z najrenomovanejších talianskych spoločností, pričom neustále prispôsoboval proces výroby pomocou Martinottiho metódy. Stal sa referenčnou firmou v oblasti talianskych šumivých vín.

Cieľom rodiny je zdokonaliť rôzne varianty Valdobbiadene DOCG. Ich produkty sa predávajú po celom Taliansku a na hlavných svetových trhoch. Od konca 90. rokov vedenie spoločnosti prebrala Geminova dcéra Paola a jej manžel Alvio.

Dnes je budúcnosť spoločnosti plná projektov a príležitostí vďaka Paole a jej deťom - Luigimu, Lucovi a Elisabett. Pokračujú v rodinnej tradícii v srdci dedičstva UNESCO a venujú sa vášni a odhodlaniu pri výrobe jedinečného šumivého vína: GEMIN.

Rodina Geminovcov sa rozhodla ostať úzko spojená so svojím územím - kopcami Valdobbiadene. Ide o oblasť, kde KLÍMA, PÔDA A ČLOVEK majú kľúčovú úlohu.

Od roku 2009 sa rozhodli odstrániť názov "Prosecco" z etikiet svojich fliaš. Tým nechceli poprieť to, čo bolo dosiaľ dosiahnuté, ale uvedomili si, že toto meno nedokázalo správne odzrkadliť hodnotu ich vín. Preto teraz etikety obsahujú iba nápis "Valdobbiadene DOCG" v rôznych variantoch: brut, extra dry a dry. V niektorých prípadoch sa pridáva aj údaj o produkcii z konkrétnych vinohradov, ako je to napríklad u Cartizze alebo Rive di Santo Stefano.

Práca v kopcoch je náročná a únavná, no vedie k výnimočným výsledkom. Od kosenia trávy cez prerezávanie viníc až po najmenšie detaily starostlivosti o vinič vytvára ideálne podmienky na produkciu kvalitného hrozna. Keď hrozno dorazí do pivnice, môže sa začať proces, ktorý vedie k vytvoreniu produktu, ktorý v sebe nesie vášeň a oddanosť. Vlastniť fľašu Gemin sa stáva voľbou a spôsobom, ako sa prepojiť s filozofiou spoločnosti, ktorá zlepšuje svoje územie a predstavuje taliansku dokonalosť.

 

 

Ponuka GEMIN