LE COLTURE

História Le Colture siaha do období viac ako 500 rokov do minulosti. Santo Stefano di Valdobbiadene, malebná osada zasadená do mozaiky viníc Prosecca, bola svedkom vinohradníckej tradície tejto rodiny už od roku 1500.

V roku 1983, Cesare Ruggeri vstúpil na scénu šumivých vín a dnes jeho zásluhy a dlhoročné odborné znalosti predstavujú bohaté dedičstvo. Jeho hlboké pochopenie oblasti vinohradníctva, rozmanitosti výrobných postupov a pozornosť venovaná pohodliu každého vinohradu sú piliermi jeho úspechu.

Cesareho tri deti, Silvia, Alberto a Veronica, už niekoľko rokov s oddanosťou pôsobia v rodinnom vinárstve, prinášajúc do jeho chodu entuziazmus a inovatívneho ducha, ktorý je typický pre mladé generácie. Zároveň sa však nezabúdajú venovať svojej pôde a dodržiavajú vinárske tradície.

Každé víno, ktoré v Le Colture vzniká, je plodom nekonečného záväzku efektívneho a precízneho rodinného tímu. Každý člen je priamo zapojený do procesu výroby. Hoci exteriér vinárstva môže vyzerať ako tradičné miestne sídlo s prilepenou pivnicou, vnútro je zhmotnením modernosti a je vybavené pokročilou technikou.

40 hektárov pozemkových vinohradov roztrúsených po 16 rôznych farmách v oblastiach Valdobbiadene, Conegliano a Montello nie sú bežným rysom vlastníctva vinohradov. Naopak, sú charakteristickým znakom tejto prevádzky. Táto neobvyklá parcelácia umožňuje tvorbu vín s výraznou osobnosťou, ktorá odzrkadľuje jedinečné charakteristiky pôdy a klimatických podmienok.

  

Ponuka LE COLTURE