LE BETROLE

Le Bertole - majestátni strážcovia vášne, majú hlboké vinárske korene, ktoré sa začali zakoreňovať v 80. rokoch minulého storočia. V roku 1997, v duchu oddanosti, Gianfranco Bortolin a jeho manželka Viviana postavili základy vinárstva s názvom "Le Bertole". Postavili ho na vinohrade toho istého mena, ktorý je súčasťou Cartizze. Tento pozoruhodný pozemok sa nachádza v okrese Saccol, v oblasti Valdobbiadene.

Le Bertole sa rýchlo etablovalo na talianskej i medzinárodnej scéne produkciou šumivých vín, špecificky Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG. Toto presvedčivé úsilie sa odrazilo v mnohých oceneniach, ktoré získali v priebehu viac ako 20 rokov aktivity.

Filozofia Le Bertole je neochvejným záväzkom k vysokým štandardom kvality, ktoré zahŕňajú starodávne hodnoty, starostlivosť o vinič od predkov a zachovanie autentickej a prírodnej atmosféry. Ich túžbou je, aby plody tejto pôdy hovorili o jej veľkosti a tajomstvách s hrdosťou a duchovným bohatstvom. Le Bertole sa stalo synonymom rafinovanosti, ktorá neustále plní svoje ambície a ciele.

Historická vášeň v dome Le Bertole sa stretáva s neustálym duchom inovácie a tým sa vytvára kúzlo transformácie hrozna na vynikajúce šumivé vína. Od hrozna až po vinifikáciu, od výroby po trh, vášeň nepoľavuje. Každá fľaša vyrobená v tejto rodine je produktom starostlivého procesu, ktorý nájde správnu harmóniu medzi históriou územia, tradíciou a modernosťou.

 

Výroba vína sa stáva umeleckým dielom, ktoré vzniklo v dôsledku obetavosti a pozornosti, ktorú Bortolinovci vložili do svojho vinárstva, pričom neustále zdôrazňujú rešpekt a ochranu životného prostredia, aby priniesli potešenie z kvalitného vína na stoloch po celom svete.

Kontrola a kvalita sú prítomné na každom kroku výrobného procesu, od pestovania a zberu až po vinifikáciu a distribúciu, pričom Bortolinovci osobne dohliadajú na celý reťazec. Tým sa zabezpečuje, že ich výsledný produkt je vyššej kvality a že prináša autentické emócie prostredníctvom Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG až na stoly spotrebiteľov.

Na etiketách fľiaš nájdete charakteristický reliéf v tvare písmena "V," ktorý predstavuje písmeno "Valdobbiadene" a symbolizuje jedinečnosť tohto územia. Použitie tohto reliéfu je obmedzené len na vína Conegliano Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG a Superiore di Cartizze, a slúži ako symbol jasnej miestnej identity.

Viac o vinárstve