LE VOLPERE

Le Volpere - vinárstvo s hlbokými koreňmi v umení vinohradníctva. Už piata generácia dbá o každý detail od pestovania viniča až po predaj fľaše. Ich korene a vášeň siahajú hlboko do tejto starovekej krajiny so strmými svahmi. Každý vinič, každá vyčnievajúca vetva stromu a každý vyhliadkový bod na kopcoch vyvolávajú nádherné spomienky z detstva.

Svoje vinice obrábajú na 11 hektároch rozložených v 15 rôznych oblastiach. Hoci to spôsobuje komplikácie v starostlivosti o pôdu, prispieva k pestrosti a komplexnosti ich vín. Väčšina viničov sa nachádza v Farra di Soligo, v jednej z najstrmších a najnáročnejších kopcovitých oblastí v okrese Conegliano-Valdobbiadene. Leží v historickom území a chránenom životnom prostredí, ktoré bolo nedávno vyhlásené za svetové dedičstvo UNESCO. "Le Volpere" je najväčšia vinica, ktorá dala meno celému vinárstvu - Líška. Líšky kedysi obývali lesy na dne údolia a v horských oblastiach s obmedzeným prístupom.

Rodina venuje osobitnú pozornosť svojej pôde a aplikuje poľnohospodárske techniky, ktoré sa snažia čo najviac zachovať prirodzenú rovnováhu rastlín. To znamená, že uprednostňujú ručné kosenie trávy namiesto chemického odstraňovania buriny, používajú hnoj a kompost, ktorý si sami vyrábajú, namiesto minerálnych hnojív, minimalizujú chemické ošetrenia a obmedzujú používanie škodlivých látok.

Le Volpere je vinárstvo s hlbokým rešpektom k prírode, ktorý sa prenáša do každej fľaše, ktorú vytvoria. 

Ponuka LE VOLPERE