MALIBRAN

V oblasti Conegliano-Valdobbiadene, kde sa rodila história Prosecca, vznikol aj príbeh vinárstva MALIBRAN, ktorý sa doteraz spája s najvyššou kvalitou Superior.

Conegliano-Valdobbiadene ležiace v srdci provincie Treviso, len niekoľko kilometrov od Benátok, obdržalo ocenenie DOCG v roku 2009. Toto uznanie zahŕňa 15 malých miest, ktoré vytvárajú tú najvhodnejšiu oblasť pre pestovanie hrozna Glera.

V oblasti Conegliano-Valdobbiadene vznikol taliansky štýl pitia, ktorý je moderný, neformálny a veselý, oceňovaný a milovaný po celom svete. Malibran, na svojich 15 hektároch viníc pestuje prevažne Gleru na kopcovitej pôde. V nedávnom období začali experimentovať s pestovaním ďalších odrôd, vrátane Boschera, Incrocio Manzoni 13.0.25 a Raboso. Pôda, na ktorej Malibran pestuje svoje vinice, je považovaná za "ručne vyšitú" a je bohatá na minerálne zloženie. 

Každý vinič a každá vetva stromu vyvolávajú u dnešných pokračovateľoch vinárstva MALIBRAN nádherné spomienky na detské hry v kopcoch. Práca v teréne je základným krokom k dosiahnutiu výnimočnej kvality. Malibran vytvoril filozofiu trvalo udržateľného poľnohospodárstva, ktorá zdôrazňuje tradíciu ručnej práce, vášeň a rešpekt k prírode a jej cyklom.

Dôkazom ich záväzku ku kvalite je to, že ich vinohrady sú v súlade s krehkými ekosystémami ich okolia. Ich vinica "5Grammi Rive di Santa Maria di Feletto" dosiahla ohromné skóre, 245, so zachovaním prítomnosti 17 rodín organizmov, z ktorých niektoré sú veľmi vzácne.

Sú hrdí na získaný certifikát kvality "Biodiversity Friend", čo je neziskové združenie zamerané na udržateľné poľnohospodárstvo a zachovanie prírodnej rovnováhy. Zvykli si starostlivo chrániť prostredie, v ktorom ich vinice rastú.

Ich pivnica, kedysi stará sýpka a oporný bod dediny „Sottoriva“, teraz ožila. Rekonštruovaná a rozšírená o novú štruktúru, je centrom vinárstva a výroby ich vín. Toto je miesto, kde moderné technológie spolu s tradičnými technikami prinášajú rovnováhu pri výrobe vín, ktoré nikdy nezabudli na svoje korene.

Malibran tak vytvára vína, ktoré prenášajú dušu krajiny a históriu do každej fľaše, ktorá opustí ich vinársku pivnicu.

Ponuka MALIBRAN