RIVACASELLE16

Vinohrady, o ktoré sa dnes trpezlivo stará rodina Vettoretti, vlastní už viac ako sto rokov. Všetky viniče sú starostlivo manuálne pestované. Práve z tohto hrozna vznikajú jedinečné jemné vína, ktoré očaria na prvé  ochutnanie. V týchto "Rive" vinohradoch, vinárstvo a vinohradníctvo pretrváva ako umenie, ktoré sa dedí z generácie na generáciu. Každou fľašou vinárstvo snaží ponúknuť rafinovanú chuť, ktorá v sebe nesie typické vône a arómy viníc, zabalené v elegantnom obale.

Vinárstvo Rivacaselle16 sa nachádza v samom srdci Valdobbiadene, s viac ako storočnou tradíciou výroby výnimočného prosecca rodinou Vettoretti. Ich staré vinohrady Rive Di San Giovanni s viničmi storočného veku sa nachádzajú na strmých svahoch na hranici s regiónom Cartizze, čím sú predurčené na vytvorenie toho najvzácnejšieho Prosecca. Pestovanie viniča prebieha v dokonalom súlade s prírodou, bez použitia chemikálií, a zber hrozna je výlučne manuálny.

Ich Prosecco nesie prestížne označenie DOCG Rive, a konkrétne pochádza z viníc Rive Di San Giovanni.

Charakteristika Rive je spojená so strmými svahmi viníc, ktoré sú charakteristické pre danú oblasť. Existuje len 43 takýchto oblastí, každá s vlastnou jedinečnou kombináciou pôdy, klímy a expozície. Sú to staré, náročné a vysoko kvalitné vinice, kde je povolený iba manuálny zber a kde je obmedzený výnos hrozna na hektár, aby sa zachovala najvyššia kvalita.

Ponuka RIVACASELLE16