VEDOVA TARCISIO

Už koncom 19. storočia začala rodina Vedova, vedená vášňou pre vinohradníctvo, svoju výnimočnú cestu. V tridsiatych rokoch sa syn Fabiana Vedovu, Romano, presťahoval do malebného Saccol di Valdobbiadene, nachádzajúceho sa na svahu kopca Pavei pri Cartizze. Tu založil prosperujúcu firmu, ktorá sa venovala chovu zvierat, vinohradníctvu, výrobe sudov a výrobe vína.

V 60-tych rokoch minulého storočia prevzal podnik syn Tarcisia (dnes známy ako starý otec Tarcisio). Rozhodol sa posunúť rodinné vinárstvo na novú úroveň. Zakúpil nové vinice v oblasti Valdobbiadene a rozšíril pivnicu.

Na konci osemdesiatych rokov minulého storočia syn Flavio založil Azienda Agricola Vedova Tarcisio a nazval ju po svojom otcovi, zakladateľovi rodinného vinárstva. Práve v týchto rokoch začala rodina rozširovať pivnicu, zdokonaľovať starostlivosť o vinohrady a výrobu hrozna, pričom ich vnúčatá hrávali aktívnu úlohu, vždy pod starostlivým dohľadom súčasného starého otca Tarcisia. Flavio sa osobne venuje výrobe vína, šumivého vína a fľaškovaniu so zanietením a neúnavnou starostlivosťou. Zabezpečuje, že víno prechádza kompletným procesom výroby, od hrozna až po finálne balenie a predaj.

Dnes vedenie rodiny Azienda Agricola Vedova Tarcisio garantuje zákazníkom zdvorilosť, serióznosť a profesionálny prístup. Ponúka zákazníkom to najlepšie z Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, pretože ich spokojnosť je hlavným cieľom.

 Ponuka VEDOVA TARCISIO